Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 14.10.2018 12:23:48

JACK RUSSELL TERRIER - KENNEL - PRAGUE - CZECH

Anglický buldok-portrét plemene

ANGLICKÝ BULDOK - portrét plemene

použití:

 

Společenský pes, odrazující ( Mohu potvrdit, mnoho lidí se bojí kolem buldoka jen projít. Opak je pravdou, buldok je velmi milý a společenský pes, bohužel svoji radost projevuje dosti svérázně a tak může i návštěvu samou radostí povalit a posléze zalehnout :-) Ovšem pokud by byla ohrožena jeho rodina, bude jí tvrdě bránit a dovede překvapit jakou rychlostí je schopen zaútočit )

vzhled:

krátkosrstý, podsaditý, spíše nízko posazený, široce stavěný, silný a kompaktní. Hlava je v poměru k tělu poměrně veliká, ale žádný ze znaků nesmí dominovat tak, aby byla narušena celková vyváženost, nebo aby byla nepříznivě ovlivněna pohyblivost psa. Obličejová partie krátká, tlama široká, tupá a směřuje nahoru. Jedinci vykazující respirační obtíže jsou vysoce nežádoucí. Trup krátký, s dobrou kostrou, bez sklonu k obezitě. (To je trošku problém. Buldok miluje nadevše plnou

misku.) Silné končetiny, dobře osvalené a v silné kondici. (Je opravdu nutné donutit psa k pohybu a tím udržovat dobrou fyzickou kondici. Od narození je velmi líny a procházky považuje za zbytečnost a chodí jen protože to páníček vyžaduje.) Pánevní končetiny jsou vysoké a silné, ale ve srovnání s těžkými hrudními končetinami působí poněkud lehčeji. Feny nejsou tak velkého rámce a silně vyvinuté, jako psi.

povaha:

 

Vzbuzuje dojem rozhodnosti, síly a aktivity. Pozorný, smělý, věrný, spolehlivý, odvážný, divokého vzhledu, ale milé povahy. (Buldok je zlatíčko, ale nechtějte ho našvat. Ještě bych chtěla poznamenat, že opravdu velmi miluje děti a má tendenci je ochraňovat.)

velikost:

Váha psa je kolem 25 kg (většinou více) a váha fen je kolem 22 kg

Ráda bych upozornila na opravdu nutnou potřebu správné výživy u buldoka. Je to velice těžké a mohutné plemeno, jehož klouby potřebují zvláštní výživu. Rovněž i velké množství buldoků trpí kožními problémy. Většinu problémů je možné vyřešit opravdu kvalitním krmivem a výživovými doplňky ( je nutné zkoumat opravdu kvalitu krmiva a né jen značku ! ). Pokud se vám zdá cena za štěně buldoka příliš vysoká ( většinou přes 25 000 Kč ), věřte tomu, že stejnou částku vynaložíte za krmivo a doplňky za rok ! Buldok je plemeno na kterém nelze šetřit ! Proto zvažte, zda jste ochotni do svého psího kamaráda finančně investovat a tím mu zajistit spokojený a dlouhý život !

     

 

TOPlist